strona główna oferta Kocioł ASTRO-W3
Kocioł ASTRO-W3
piece na ekogroszek

Opis:

Dostępny w ofercie naszej firmy kocioł na ekogroszek Astro-W3 służy do podgrzewania wody do 90°C na potrzeby systemów centralnego ogrzewania domów (jedno i wielorodzinnych), budynków gospodarczych lub zakładów produkcyjnych jak również budynków użyteczności publicznej – urzędów, szkół czy obiektów handlowych.

Praca kotła przebiega w większości bezobsługowo. Podajnik ślimakowy automatycznie podaje paliwo z kosza zasypowego bezpośrednio do komory spalania na palnik retortowy. Proces spalania w piecu na ekogroszek regulowany jest za pomocą wentylatora nadmuchowego. Sterowanie jednocześnie pracą ślimaka i wentylatora odbywa się przy użyciu nowoczesnego regulatora elektronicznego z mikroprocesorem i inteligentnym systemem doboru dawki paliwa. Piec C.O na ekogroszek Astro-W3 to nowoczesny kocioł A klasy.

Piec na ekogroszek Astro-W3 firmy Termiko z Pleszewa na życzenie klienta możemy wyposażyć w dodatkowy ruszt wodny*. W takiej konfiguracji paliwo może być spalane jednocześnie na dwóch paleniskach. W momencie spalania na ruszcie wodnym paliwo znajdujące się w koszu jest oszczędzane, ponieważ ślimak przesuwa opał w podajniku retortowym jedynie w trybie podtrzymania. Kotły Astro-W3 nie pobierają wtedy zwiększonej ilości paliwa z zasobnika. Wybrana na sterowniku temperatura otrzymywane jest z energii spalania opału znajdującego się na ruszcie zapasowym. Tlen dostarczany jest do kotłów przy pomocy dyszy palnika retortowego.

Zaletą kotłów A klasy jest zmniejszone emisja dwutlenku węgla oraz pyłów. Kotły, które spełniają najwyższe parametry emisji dwutlenku węgla (A klasa) to najbardziej pożądane urządzenia na rynku. Piece takie cechują się nie tylko wysoką sprawnością, ale także w minimalnym stopniu wpływają one negatywnie na środowisko naturalne.

* W sytuacji zamontowania do kotła dodatkowego paleniska nie możemy zagwarantować A klasy wydajności.


kotły na ekogroszek
Spalane paliwo z kosza zasypowego:
 • Ekogroszek
 • Miał
 • Ekogroszek z biomasą
 • Ekogroszek z owsem
Spalane paliwo na ruszcie dodatkowym:
 • Węgiel
 • Drewno
 • Brykiet

Sterowniki firmy ELECTRONICS:

ELECTRONICS SP-18
Regulator przeznaczony jest do sterowania kotłami ze ślimakowym lub tłokowym podajnikiem paliwa. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowienie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle, nie dopuszczając od jego wygaśnięcia.
Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Posiada przedział dobowy.
Elektroniczny sterownik kotła ELECTRONICS SP-18 do kotła na ekogroszek Astro-W3
ELECTRONICS SP-18 L
Regulator przeznaczony jest do sterowania kotłami ze ślimakowym lub tłokowym podajnikiem paliwa. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowienie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle, nie dopuszczając od jego wygaśnięcia.
Ponadto model SP-18 L wyposażony jest w Inteligentny System Sterowania LOGIC, pozwalający na zastosowanie płynnej regulacji. Pozwala to obniżyć zużycie paliwa do 30% względem tradycyjnych rozwiązań innych producentów
Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.).
Elektroniczny sterownik kotła ELECTRONICS SP-18 L do kotła C.O. Astro-W3
ELECTRONICS SP-24 L
REgulator SP-24 L jest sterownikiem z algorytmem LOGIC, który dobiera automatycznie porcję paliwa oraz siłę nadmuchu. Obsługuje pompę C.O., C.W.U. oraz pompę podłogową. W opcji może sterować również zaworem mieszającym. Obsługuje proste oraz bardziej rozbudowane instalacje.
Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.), drugim obiegiem grzewczym - pompą mieszacza lub pompą instalacji podłogowej oraz opcjonalnie siłownikiem zaworu mieszającego
Elektroniczny sterownik kotła ELECTRONICS SP-24 L+ do kotła C.O. Astro-W3
 
Do każdego z powyższych sterowników stosowanych w naszych kotłach można podłączyć zdalny panel sterujący SALUS, który umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia lub sterowanie temperaturą kotła i podgląd podstawowych funkcji sterownika. Dostępny też w wersji bezprzewodowej. Panel pokojowy Salus do sterowników pieca co na ekogroszek automatycznego

Sterowniki firmy RecalArt:INTERNETOWY sterownik RecalArt MultiFun
Sterownik MultiFun to najbardziej zaawansowany technologicznie regulator z naszej oferty. Posiada wiele inowacyjnych rozwiązań sprzętowych i programowych.
 • Sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym
 • Sterowanie pięcioma pompami i dwoma mieszczaczami
 • Dynamiczna regulacja ilości podawanego paliwa oraz mocy dmuchawy (PID)
 • 3,5′ kolorowy ekran wysokiej jakości
 • Czujnik żaru i czujnik spalin odpowiedzialne za proces bezobsługowego spalania paliwa
 • Możliwość programowania dobowego i tygodniowego
 • Czujnik pogodowy i pokojowy
 • Obsługa sterownika przez internet
 • Dodatkowe zabezpieczenie alarmowe
Internetowy Sterownik Elektroniczny RecalArt MultiFun do kotła automatycznego z podajnikiemDane techniczne - kliknij poniżej, aby zobaczyć:Palniki które stosujemy w kotle ASTRO-W3

Palnik Trzeciej Generacji Herkules - Żeliwny

Podajnik Trzeciej Generacji Stalowo-Żeliwny Technix - piece co na ekogroszek

Palnik Trzeciej Generacji Herkules - Żeliwny

Podajnik Trzeciej Generacji Żeliwny Technix dla kotła na ekogroszek
Galeria kotła
© 2017 Termiko / wizyt: 3817 / on-line: 1