strona główna oferta Kocioł MINI-MAX
Kocioł MINI-MAX

Opis:

Kotły grzewcze MINI-MAX służą do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90°C. Zasyp paliwa nastepuje automatycznie przez podajnik ślimakowy z kosza zasypowego na palnik retortowy, bezposrednio do komory paleniskowej. Proces spalania regulowany jest wentylatorem nadmuchowym, i obrotami ślimaka sterowanymi przez nowoczosny regularor mikroprocesorowy.

Kotły te znajduja zastosowanie w ogrzewaniu obiektów mieszkalnych i gospodarczych, domów jedno i wielorodzinnych, obiektów uzytecznosci publicznej np. szkoły, urzedy, obiekty handlowe, produkcyjne i tym podobne.

Jest to model kotła z możliwością spalania jednoczesnie na dwóch paleniskach. Podczas spalania na wodnym ruszczie dodatkowym, ślimak przesuwa opał w podajniku retortowym tylko w tzw. trybie podtrzymania, oszczędzając paliwo zgromadzone w koszu. Nie wystepuje wtedy tzw. faza pracy kiedy to kocioł pobiera najwiekszą dawkę paliwa z zasobnika. Cała moc nastawionej temperatury na sterowniku mikroprocesorowym uzyskiwana jest wtedy z energii opału zgromadzonego na ruszcie zapasowym a potrzebny tlen dostarczany jest poprzez dysze palnika retortowego.Spalane paliwo z kosza zasypowego:
Węgiel kamienny gatunek:
- miał
- ekogroszek
- czeski ekogroszek
- domieszki ekogroszku z biomasą

Spalane paliwo na ruszcie dodatkowym:
Węgiel kamienny itp.
drewno i drewnopochodne:
- polany drewna
- zrębki
- trociny, itp.


Sterowniki firmy ELECTRONICS:

ELECTRONICS SP-18
Regulator przeznaczony jest do sterowania kotłami ze ślimakowym lub tłokowym podajnikiem paliwa. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowienie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle, nie dopuszczając od jego wygaśnięcia.
Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Posiada przedział dobowy.
Elektroniczny sterownik ELECTRONICS SP-18 do kotła MINI-MAX
ELECTRONICS SP-18 L
Regulator przeznaczony jest do sterowania kotłami ze ślimakowym lub tłokowym podajnikiem paliwa. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowienie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle, nie dopuszczając od jego wygaśnięcia.
Ponadto model SP-18 L wyposażony jest w Inteligentny System Sterowania LOGIC, pozwalający na zastosowanie płynnej regulacji. Pozwala to obniżyć zużycie paliwa do 30% względem tradycyjnych rozwiązań innych producentów
Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.).
Elektroniczny sterownik ELECTRONICS SP-18 L do kotła MINI-MAX
ELECTRONICS SP-24 L
REgulator SP-24 L jest sterownikiem z algorytmem LOGIC, który dobiera automatycznie porcję paliwa oraz siłę nadmuchu. Obsługuje pompę C.O., C.W.U. oraz pompę podłogową. W opcji może sterować również zaworem mieszającym. Obsługuje proste oraz bardziej rozbudowane instalacje.
Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.), drugim obiegiem grzewczym - pompą mieszacza lub pompą instalacji podłogowej oraz opcjonalnie siłownikiem zaworu mieszającego
Elektroniczny sterownik ELECTRONICS SP-24 L+ do kotła MINI-MAX
 
Do każdego z powyższych sterowników stosowanych w naszych kotłach można podłączyć zdalny panel sterujący SALUS, który umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia lub sterowanie temperaturą kotła i podgląd podstawowych funkcji sterownika. Dostępny też w wersji bezprzewodowej. Panel pokojowy Salus do sterowników kotła automatycznego
Palniki które stosujemy w kotle MINI-MAX


Dane techniczne - kliknij poniżej, aby zobaczyć:Galeria kotła
© 2017 Termiko / wizyt: 3817 / on-line: 1