strona główna oferta Kocioł VIPER-W2
Kocioł VIPER-W2

Opis:

Kotły grzewcze Viper-W2 służą do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90°C. Zasyp paliwa nastepuje w tradycyjny sposób, bezpośrednio do komory paleniskowej. Proces spalania regulowany jest wentylatorem nadmuchowym sterowanym przez regulator mikroprocesorowy. Rozpalanie i proces spalania odbywa się na ruszcie wodnym.

Kotły te znajdują zastosowanie w ogrzewaniu obiektów mieszkalnych i gospodarczych, domów jedno i wielorodzinnych, obiektów użytecznosci publicznej np. szkoły, urzedy, obiekty handlowe, produkcyjne i tym podobne.Spalane paliwo:

- węgiel kamienny (gruby, średni, drobny),
- węgiel brunatny (kęsy, gruby, orzech, średni)

- drewno i drewnopochodnych: kawałkowe-półpniaki, szczaby, zrębki, obrzyny, odpady tartaczne, drewno odpadowe czyste,

- mieszanki biomasowo-węglowe: węgiel z odpadami drzewnymi.

- węgiel z odpadami rolniczymi. Odpady palne.


Sterowniki firmy ELECTRONICS:

ELECTRONICS SP-05
Urządzenie automatycznie sterujące nadmuchem w kotle C.O. Obsługuje także pompę obiegową w instalacji centralnego ogrzewania.
Regulator SP-05 spełnią domową i przemysłową normę kompatybilności elektromagnetycznej (Znak CE). Sterownik charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i niezawodnym działaniem
Elektroniczny sterownik kotła ELECTRONICS SP-05 do kotła C.O. Viper-W2
ELECTRONICS SP-06 C.W.U.
Sterownik SP-06 jest sterownikiem z płynną regulacją mocy kotła przeznaczonym do zasypowych kotłów (bez podajnika) na paliwa stałe. Sterownik standardowo obsługuje dmuchawę, pompę obiegową C.O. oraz pompę obiegową C.W.U. Dzięki rozbudowanemu algorytmowi, sterownik SP-06 może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony dla temp. kotła i C.W.U. Elektroniczny sterownik kotła ELECTRONICS SP-06 do kotła C.O. Viper-W2
 
Każdy z powyższych sterowników może współpracować z pokojowym regulatorem temperatury.
Regulator zwiększa komfort obsługi stosowanych sterowników. Umożliwia programowanie temperatury dziennej/nocnej na siedem dni tygodnia, analizuje temperaturę pomieszczenia oraz steruje pracą pompy C.O.

Użycie panelu zwiększa komfort użytkowania regulatora i pozwala na oszczędność energii nawet do 25%.
Powiększ...

Sterowniki firmy ProND:

STANDARDOWY STEROWNIK KOT£A
Regulator PROTON jest najnowszym modelem sterownika a jednocześnie następcą jednego z najbardziej niezawodnych regulatorów na rynku - sterownika YETI. Mikroprocesorowy regulator PROTON przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania. Powiększ...
STEROWNIK PROTON PID
Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych a jednocześnie najbardziej oszczędnych sterowników na rynku. Mikroprocesorowy regulator PROTON PID przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania co jeszcze bardziej zwiększa jego użyteczność. Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie powoduje że nie mają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Zastosowanie tego regulatora poprawia ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w przypadku zmiany opału (paliwa).

Płynna regulacja obrotów dmuchawy - NOWY ALGORYTM Regulator PROTON PID posiada możliwość ustawienia maksymalnych i minimalnych obrotów dmuchawy, co umożliwia dokładne dobranie mocy z jaką będzie pracowała dmuchawa. Stopniowe załączanie dmuchawy od minimalnych do maksymalnych obrotów wydłuża żywotność silnika oraz zapobiega nagłemu spalaniu gazów nagromadzonych w kotle (tzw. strzelanie). W regulatorach konkurencji jest tylko jeden parametr odpowiedzialny za moc dmuchawy – w regulatorze PROTON PID można ustawić minimalne i maksymalne obroty.
Powiększ...
STEROWNIK KRYPTON C.W.U.
Regulator KRYPTON przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O. Charakteryzuje się prostą obsługą. Mikroprocesorowy regulator KRYPTON C.W.U. stabilizuje temperaturę kotła C.O. za pomocą płynnej regulacji obrotów dmuchawy, wykonuje przedmuchy kotła (w celu usunięcia nadmiaru gazów powstałych w procesie spalania) i zabezpiecza instalację C.O. przed zagotowaniem wody. Wyposażony jest w algorytmy regulacji pozwalające na oszczędności paliwa.

Regulator posiada możliwość programowania:
- czasu przedmuchu
- czasu pomiędzy przedmuchami
- maksymalnych i minimalnych obrotów dmuchawy
- temperaturę załączenia pompy obiegowej
- temperaturę wyłączenia regulatora

Powiększ...
 
Do regulatorów marki ProND stosowanych w naszych kotłach można podłączyć zdalny panel sterujący (tzw.Pilot z termostatem),który to umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia lub sterowanie temperaturą kotła i podgląd podstawowych funkcji sterownika. Model PILOT R w zależności do jakiego regulatora został podłączony wyświetla: temperaturę kotła lub pomieszczenia, stan dmuchawy, pompy C.O., pompy ładującej zasobnik C.W.U. oraz pracy podajnika. Powiększ...
 
Model PILOT G (nowszy model) w zależności od tego do jakiego regulatora został podłączony wyświetla:
temperaturę kotła lub obiegu grzewczego, temperaturę pomieszczenia, stan dmuchawy, pompy obiegowej w danym obigu, pompy ładującej zasobnik C.W.U i podajnika.
PILOT G alarmuje sygnałem dŸwiękowym w momentach krytycznych:
– kocioł wygasa (stan wstrzymania); temperatura kotła jest za wysoka.
– temperatura kotła przekracza 100°C; temperatura kotła jest niższa niż 0°C.
PILOT G posiada dwa tryby pracy:
– sterowanie temperaturą kotła albo obiegu grzewczego w zależności pod jakie wyjście i pod jaki regulator został podłączony,
– sterowanie temperaturą pomieszczenia w którym PILOT G został zainstalowany.

PILOT G podłączony do regulatora kotła C.O. sterującego praca pomp i/lub dmuchawy, umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stany dmuchawy, pompy obiegu i pompy ładującej zasobnik C.W.U. (jeśli regulator wyposażony jest w wyjście do podłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U.).

Użycie panelu zwiększa komfort użytkowania regulatora i pozwala na oszczędność energii nawet do 25%.
Powiększ...Dane techniczne - kliknij poniżej, aby zobaczyć:Galeria kotła
© 2017 Termiko / wizyt: 3817 / on-line: 1